خنک کردن خانه بدون کولر

داشتن کولر گازی در مناطقی که موج گرما در ماه هایی مثل تابستان امری عادی است، تقریبا الزامی است.

و با این حساب ، یک قبض برق به همان اندازه سوزناک برای شما ارسال میشود. حتی در مناطقی که آب و هوای مطبوع تری دارند ، صاحب خانه ها هنوز هم می توانند روزهای گرم متوالی را به طرز عصبانی کننده ای تجربه کنند. لازم نیست به خود سخت بگیرید که بخواهید با کم بکار گرفتن تهویه مطبوع خود صرفه جویی کنید ویا گرما را تحمل کنید ، در اینجا شش مرحله آورده شده است که به شما کمک می کند تا بدون دستگاه خنک بمانید.

1.ازرسیدن خورشید به پنجره های خود جلوگیری کنید

خانه هایی که کم مصرف هستند به این دلیل است که سیستم سایه بان خوبی برای خنک نگه داشتن محیط انها طراحی شده است. بهترین راه برای جلوگیری از گرمای تابستان جلوگیری از رسیدن اشعه خورشید به پنجره ها است.

این یک مفهوم ساده است که ما به طور منظم با چترهای ساحلی برای محافظت از پوست و چتر هایی برای سایه زدن اتومبیل هایمان استفاده می کنیم. با این حال ، وقتی نوبت به خانه می رسد ، به دلایلی مردم تمایل دارند این باور را داشته باشند که پرده های داخلی به اندازه سایه بان های خارجی موثر هستند. این درست نیست!

هرچه سایه بان بیشتری در بیرون داشته باشید ، بهتر است. اگر نمی توانید یک کرکره جدید متناسب با آن بخرید ، یک برآمدگی ساده ساخته شده با براکت و اسلب های چوبی را در نظر بگیرید تا پنجره های شما را از آفتاب شدید تابستان درامان بماند.

فیلم های کنترل خورشیدی برای پنجره می توانند از اشعه ماورا بنفش محافظت کنند و میزان گرمای حاصل از تابش خورشید را کاهش دهند. در مقایسه با برخی از سیستم های سایه زنی دقیق ، این می تواند یک گزینه ارزان قیمت باشد.

پرده های بامبو ساده و بسیار ارزان نیز می توانند قسمت زیادی از نور خورشید را مسدود کنند بدون اینکه کاملاً نور در روز را بگیرند.

نمی شود دایما استرس این را داشت که بهترین راه برای غلبه بر گرما جلوگیری از نور خورشید قبل از رسیدن به خانه است. این کار را با آویختن سایه ، نصب سایبان یا حتی کاشت درخت میتوان انجام داد.

هنگام کاشتن درختان برای سایه انداختن (یا نصب هر نوع سایه بان) ، به مسیر خورشید از طریق آسمان فکر کنید. برنامه ای به اسم sun surveyor میتواند به شما برای یافتن مسیر خورشید و تابش اشعه ان کمک کند. 

2. پرده های داخلی ، پرده ها یا سایه ها را اضافه کنید

هنگامی که گرمای اشعه خورشید از شیشه پنجره عبور کرد ، آن گرما در خانه است و برای فرار از آن باید تهویه شود.

برای اینکه کف و دیوارهای شما از جذب اشعه مستقیم در برابر گرما و انتشار آن در طول روز درامان بماند، می توان به ایجاد یک لایه محافظ دیگر بین پنجره و توده اصلی حرارت خانه فکر کرد. روش های درمانی با پنجره خالص راهی خوب برای کاهش اشعه مستقیم خورشید به کف اما حفظ نور طبیعی در روز است. بعلاوه ، رنگ سفید نور خورشید را بهتر از رنگ های دیگر منعکس می کند

3.گردش هوا را دریافت کنید.

هوا فقط در صورت اجبار (از طریق نوعی فن) یا اگر اختلاف دمایی زیادی با دیوار همسایه وجود داشته باشد ، جریان خواهد یافت.

خنک سازی در شب راهی عالی برای کاهش طبیعی دمای خانه و مبادله هوای گرم داخلی با هوای سردتر در فضای باز است. همانطور که قبلاً اشاره کردم ، پنجره ها میتواند صبح زود ، شب یا اواخر شب باز بماند  که هوای بیرون از دمای هوا در داخل منزل بهتر است.

ممکن است لازم باشد برخی از آزمایشات را انجام دهید تا ببینید بسته به آب و هوا و جهت خانه نسبت به آفتاب چه چیزی برای شما بهتر است. برای کار کردن ، باید تفاوت قابل توجهی در دما بین داخل خانه و بیرون وجود داشته باشد. هنگامی که هوای بیرون شروع به گرم شدن می کند ، پنجره هایم را می بندم تا سعی کنم بیشتر از آن گرما را بیرون نگه دارم..

پنکه های سقفی و پنکه های ایستاده ای که نگام شب نزدیک پنجره ها قرار می گیرند می توانند موقعی که نسیم حرکت میکند و اختلاف دما ایجاد میشود کمی به تحریک هوا کمک کنند. در طول روز ، هوای اضافه شده از طرف فن ها می تواند به کمترشدن گرما کمک کند

.

یکی از دلایلی که باعث میشود افراد عاشق تابستان باشند ، صرفا بخاطر رطوبت اب داخل هوا نیست به این دلیل است که اب موجود روی سطح پوست تبخیر شده و به خنکی ما کمک میکند همچنین وجود چند گیاه در خانه باعث ایجاد رطوبت و خنکی خانه میشود.

یکی دیگر از نکات خنک کننده بااستفاده از تبخیر این است که یک تکه یخ را جلوی یک فن گرفته و یک سینی درزیر ان قرار میدهیم که هنگام ذوب شدن اب ان داخل سینی بریزد. این یک روش تهویه مطبوع ارزان برای اتاق های کوچک است.

4.درطول روز لوازم اصلی خانه را خاموش کنید

برای کمک به حفظ دمای هوای سردتر در طول روز ، هر چیزی را که در خانه یا آپارتمان شما گرما تولید می کند کاهش دهید. به عنوان مثال ، از خشک کن یا اجاق گاز استفاده نکنید و سعی کنید یخچال را زیاد باز نکنید. هرچه بیشتر آن را باز کنید ، موتور بیشتر باید کار کند تا دوباره خنک شود و گرمای تولید شده از آن کار دوباره به آپارتمان شما آزاد می شود.

5. تخت خواب خودرا به حالت تابستانی تغییردهید

من شمارا نمیدانم ، اما من وقتی می خواهم بخوابم بیشتر از همه وقت های دیگر گرمای تابستان را احساس می کنم. میتوان تعداد ملافه خود را کاهش داد و به پارچه های طبیعی مانند پارچه کتانی یا 100 درصد پنبه چسبید. .

درایوان یا بالکن بخوابید

خواب در فضای باز آمده است تا بماند ، بر این اساس خانه های خود را بسازیم” این یک بیانیه ی دکوراسیون خانه با متوسط هزینه درسال 1921 است..” خواب در فضای ایوان که به عنوان فضای باز درنظر گرفته میشود درگذشته ها به عنوان یکی از معیارهای بهداشتی برای بیماری هایی مثل سل بوده است . به همین علت دراین سالها بخش ایوان را از طراحی خانه ها جدا نکردند.

6.هیدراته بمانید همه می دانند که هیدراته ماندن در تابستان بسیار مهم است. اما آیا می دانید نوشیدن آب به تنظیم دمای بدن نیز کمک می کند؟

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در Header builder -> Mobile -> Mobile menu menu -> Show/Hide -> Choose menu تنظیم کنید.
سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.