ایده ی چیدمان میز آرایش جدید

برای داشتن یک میز آرایش جدید باطرح استثنایی نیاز به یک طراحی دقیق و با جزییات داریم. تصمیمات زیادی درباره سبک و چیدمان انواع سینک ها و صفحات پیشخوان وجود دارد.

این فرایند شش مرحله ای برای شما یک برنامه ای را فراهم میکند که هنگام طراحی فضای جدید خود بتوانید آنرا دنبال کنید.

 

1.چیدمان و نحوه قرار گرفتن وسایل

قبل از تصمیم گرفتن راجع به رنگ ها، قسمت های پایانی پروژه و وسایلی که قرار است استفاده بشود شما باید بدانید که میز توالت خود را کجا قراردهید و به چه اندازه بزرگ انرا انتخاب کنید .

چیدمان یک اشپزخانه شامل دو فضای مجزاشده است که از طریق دریچه ی بین اشپزخانه و اتاق ناهار خوری مجزا شده اند.

هر یک از این فضاها می تواند شامل سینک ظرفشویی باشد، یا اینکه می توانید از یک فضای دیگر برای شستشو و برای نشیمن استفاده کنید.

بسیاری از حمام ها دارای یک میزتوالت افقی همراه با یک بخشی از کابینت هستند.

این میزتوالت ها کارآمد بوده و از فضای قابل دسترس و پیشخوان موجود کاملاً استفاده می کنند. آنها همچنین باوجود طراحی ساده ای که دارند حمام را زیباتر میکنند .

 این درصورتی است که صاحب خانه ها ممکن است میز توالت هایی به شکل L در دسشویی های اصلی طراحی کنند

انها همیشه از حداکثر فضا استفاده نمیکنند ( گوشه ها به ندرت کارامد است) ،اینگونه میز توالت ها فضای کافی برای جا دادن کامل  پا و بازو دارند . همچنین میتوان از میز توالت های مجزا در حمام های بزرگتر استفاده کرد.

میز توالت های L شکل اگر درحمام های بافضای کوچک استفاده شود باعث احساس خفگی میشود.

2.تعیین کردن تعداد سینک ها

شما باید یک سبکی از میز آرایش مدرن را انتخاب کنید که بتوانید هر تعداد سینکی که مدنظرتان است را دران جا دهید.

صاحب خانه ها سینک ظرفشویی دوتایی را ترجیح میدهند، ولی متاسفانه بعضا محدودیت های فضایی وجود دارد.

میز آرایش های مدرن با عرض کمتر از 60 اینچ معمولاً فقط یک ظرفشویی را درخود جا میدهند.

سینک ظرفشویی می تواند در مرکز ، به سمت راست یا چپ باشد. کابینت سینک ظرفشویی شما می تواند دارای کشو یا درب استاندارد باشد. میز آرایش هایی با عرض بیش از 60 اینچ به راحتی می توانند دو سینک ظرفشویی را در خود جای دهند. با این حال ، اگر یک سینک ظرفشویی کافی باشد ، می توانید از اتاق اضافی دیگری نیز برای فضای پیشخوان اضافی استفاده کنید.

3.سبک (استایل) خودرا انتخاب کنید

هنگامی که چیدمان مناسب حمام خود را پیدا کردید و مشخص کردید که چه تعداد سینک می خواهید ، مرحله بعدی تصمیم گیری در مورد طرح میز آرایش است. آیا کابینت های سنتی را ترجیح می دهید؟

اگر شما میز آرایشی با کابینت های سنتی مد نظرتان است چندین عامل را باید در نظر بگیرید:

1.چه رنگی را ترجیح میدهید؟

2.چه نوع سبک دری را میخواهید؟ 3.کشو، در و یا کابینت های کار شده در گوشه میخواهید ؟

سبک دیگری از سینک ها سینک شناور است که بر روی دیوار نصب شده و در زیرخود فضای باز دارد. این سینک ها در حمام های مدرن دارای قفسه های باز است ، اما میتوان کابینت ها و سینک هایی با قفسه ی بسته پیدا کرد اگر به فضای قابل دسترس زیادی نیاز ندارید و به دنبال طراحی مینیمالیستی هستید ، می توانید از کابینت صرف نظر کرده و به راحتی یک میز پیشخوان دیواری نصب کنید.

4.میز پیشخوان مناسب را پیدا کنید

اگر در حال خرید یک سینک مدرن هستید یا سینک های قدیمی را بازسازی می کنید ، ممکن است از این مرحله صرف نظر کنید

تعدادی از مواد از جمله گرانیت ، کوارتز ، سنگ مرمر ،لمینت، بتن ، چوب و سطح جامد در دسترس است.

گرانیت و کوارتز گزینه های محبوب برای صفحات روی پیشخوان های استفاده شده در حمام هستند. هر دو از مواد با دوام و با کیفیت و دارای الگوهای طراحان هستند. گرانیت باید هر یک یا دو سال مهر و موم شود به این دلیل که  یک سنگ متخلخل است.

سنگهای نرم تر مانند مرمر کاربردی تراز گرانیت و کوارتز هستند و تحمل کمتری در برابر رطوبت دارند. چوب ولمینت نیزهمیشه با رطوبت خوب مخلوط نمی شوند ، اما ممکن است از نظر سنگینی مناسب تر از سنگ باشند.

5.نوع سینک ظرفشویی خود را انتخاب کنید

مرحله بعدی تعیین نوع سینک ظرفشویی ، از جمله زیرکار ، روکار وسینک دیواری است. بعد از آن ، رنگ و مواد را برای سینک ظرفشویی خود انتخاب کنید که میتواند پرسلان ، سنگ طبیعی یا چیز دیگری باشد..

سینک های زیرکار با براکت های پشتیبانی شده داخل پیشخوان شما نصب می شوند و ظاهری یکپارچه ایجاد می کنند. بدلیل نصب دشواراین نوع سینک ها نیاز به متخصص میباشد.

سینک های روکاردر داخل پیشخوان شما نصب می شود. این سینک ها لبه هایی دارند که بالای پیشخوان شما قرار می گیرند. در حالی که نصب آنها آسان است ، اما خاک و زباله می تواند دردرز های بین سینک و پیشخوان جمع شود.

6.تجهیزات و وسایل بیشتر

وقت آن است که طرح خود را با وسایل نصب کردنی جمع کنید. ممکن است بیشتر تمرکز خود را بر روی چیدمان و اتمام کابینت خود بگذارید ، اما همچنان باید سخت افزار ، شیر آب ، روشنایی و آینه کابینت خود را انتخاب کنید. مهمتر از همه ، اینها باید با بقیه طرح و رنگ شما هماهنگ شوند..

باتوجه به مطالب و شرایط گفته شده شما باید تصمیمات زیر را بگیرید:

آیا شما چراغ های حصیری و یا نورپردازی دیواری می خواهید؟

آیا شما آینه توکار می خواهید یا آینه تزئینی که بتوانید به راحتی آن را تعویض کنید؟

چه نوع دستگیره و یا کشوی کابینت می خواهید؟ آیا می خواهید یک طراحی دقیق از شیر آب یا چیزی ساده تر و مدرن تر داشته باشید؟

هیچ کمبود گزینه ای برای کابینت های فلزی و یا وسایل موجود ، نیست. در پایان (برنز روغن کاری شده، نیکل برس زده شده ، کروم ، فولاد ضد زنگ) حل شده و سپس سبک (سنتی ، معاصر ، مدرن) را انتخاب کنید.

Houzz :منبع سایت
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در Header builder -> Mobile -> Mobile menu menu -> Show/Hide -> Choose menu تنظیم کنید.
سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.